Biely – belší – najbelší

Viete, ktorá slovenská značka zubných pást „vyrába“ tie najbelšie úsmevy? Je to jednoznačne Biela Perla, ktorá nás oslovila so žiadosťou o influencer marketing a pomoc pri hľadaní nového ambasádora či ambasádorky. Voilà a tu ju máme.

Biela Perla je slovenská značka, ktorá na slovenskom trhu vyrába vysoko kvalitné zubné pasty a bieliace systémy. Biela Perla je klinicky testovaná, šetrná k zubnej sklovine a nespôsobuje citlivosť zubov. Jej ručne miešané špecifické príchute čistia vaše zuby prirodzeným a šetrným spôsobom.

 

HAJROVANIE AMBASÁDORKY ÚSPEŠNÉ

Náš tím navrhol stratégiu spolupráce s viacerými influencermi, vďaka ktorým si vyskúšali tento typ reklamnej spolupráce a následne si z ich vybrali ambasádorku značky.

 

AKO NA TO?

Na základe štatistík od všetkých influencerov sme vedeli objektívne vyhodnotiť úspešnosť prebiehajúcej kampane a vybrať autentického a nenúteného ambasádora.

Chceli sme značke Biela Perla ponúknuť ambasádorku, s ktorou by sa mohli ich potencionálni zákazníci stotožniť a zároveň dôverovali jej reklamným posolstvám.

 

„Pri výbere influencera sme sa zameriavali najmä na to,

aby image značky korešpondoval s imageom budúceho ambasádora.“
Jana Malaga

 

MIRIAM SI VYTVORILA VLASTNÚ ZUBNÚ PASTU

Spolupráca ambasádorky spočívala v návšteve fabriky Biela Perla, kde si na začiatku namiešala svoju vlastnú pastu, podľa jej potrieb, ktorú následne spromovala na svojom IG účte.
Následne prebiehala spolupráca na mesačnej báze, kde bol dohodnutý mesačný počet výstupov vo vopred dohodnutom rozsahu.

 

SET UP JE DÔLEŽITÝ

Prípravy a celý management trval cca 2 mesiace.

 

SPOLUPRÁCA SA OSVEDČILA A POKRAČUJE

  • Vymyslenie idea konceptu ambasádorstva.
  • Finálny výber konkrétnej influencerky vhodnej na ambasádorstvo bol uskutočnený na základe štatistík predchádzajúcich spoluprác.
  • Následne sa s influencerkou zložila zmluva o ambasádorstve a dohodli sa detaily spolupráce.
  • Po podpísaní zmluvy bolo potrebné zorganizovať vyššie spomínanú cestu do Kežmarku a následne sa spustila spolupráca.
  • Po 6 mesiacoch od založenia zmluvy o ambasádorstve nasledoval audit, na základe ktorého boli navrhnuté zlepšenia spolupráce.
  • Pokračovanie spolupráce do konca roka.

PRÍNOSY

Efektívne prepojenie značky so známou tvárouz televízie na Slovensku.

Dlhodobé budovanie imageu značkyprostredníctvom stabilnej ambasádorky.

Vybraná influencerka pôsobí veľmi prirodzene a uvoľnene, čím zapadá do prirodzeného konceptu nielen značky, ale aj vlastného instagramového účtu.

 

PROBLÉMY & AKO SME ICH VYRIEŠILI?

Malým problémom bolo, že fabrika značky sa nachádza v Kežmarku, takže vybraná ambasádorka Miriam Kalisová musela vycestovať, keďže si priamo v ich fabrike spolu s odborníkmi mala namiešať vlastnú pastu.

To sa samozrejme vyriešilo zladením voľných termínov Miriam a kompetentných pracovníkov firmy, vďaka čomu stretnutie a samotná výroba costumized pasty dopadli na výbornú.