Top 10 Slovak female influencers on Instagram

Poznáte najsledovanejšie slovenské influencerky? Počet sledovateľov na Instagrame nie je vždy priamo úmerná tomu, že ide v skutočnosti o najznámejšieho influencera medzi Slovákmi. Na druhej strane, počet fanúšikovskej základne svedčí o tom, že obsah, ktorý vytvára influencer ľudí zaujíma a je žiadaný. Chcú byť informovaní o všetkom čo ich celebrita aktuálne robí.

Práve Instagram je sieť, ktorá je známa svojou bezprostredosťou, aktuálnosťou a osobným kontaktom. Na žiadnej inej sociálnej sieti sa slovenskí influenceri netešia takému veľkému počtu fanúšikov ako práve na IG. Kým na Instagrame má Lucia Lachovič Javorčeková 1,6 milióna fanúšikov, na Facebooku je ich bezmála 60-tisíc.

Tu sú. Top slovenskí influenceri na Instagrame zoradení podľa počtu sledovateľov. Ide o ženy – Slovenky, ale tento rebríček nezohľadňuje to, či komunikujú v slovenčine alebo v inom jazyku. Ani to či žijú v Bratislave, v Prahe, v Londýne alebo v Sydney. Majú ale jedno spoločné – sú zo Slovenska.

Top slovenskí influenceri 2020

  1. 2,1 milióna https://www.instagram.com/luciajavorcekova/
  2. 1,1 milióna https://www.instagram.com/veronikarajek/
  3. 1 milión https://www.instagram.com/pepamack/
  4. 910-tisíc https://www.instagram.com/grwrady/
  5. 812-tisíc https://www.instagram.com/queen.plackova/
  6. 794-tisíc https://www.instagram.com/lucypug/
  7. 713-tisíc https://www.instagram.com/andicsinger/
  8. 671-tisíc https://www.instagram.com/dararolins_vermi/
  9. 594-tisíc https://www.instagram.com/martinahornakova/
  10. 515-tisíc https://www.instagram.com/official_silviakucherenko/

 

Dáta aktuálne k novembru 2021.

Jana Malaga

Janka už pred rokmi založila prestížnu súťaž BLOGER ROKA, v ktorej boli rok čo rok oceňovaní tí najpopulárnejší a najtalentovanejší slovenskí blogeri. S prerodom blogerov na influencerov sa začala viac venovať práve influencer marketingu. Je jedným z najväčších slovenských expertov na influencer marketing, no jej doménou je aj ten obsahový. Svoje znalosti z content aj influencer marketingu zúročuje v Contedy – agentúre, ktorú hrdo a úspešne vedie od jej samotného začiatku. Keďže time manažment má v malíčku, keď sa nevenuje práci, teší sa zo spoločnosti svojich dvoch synov, pohára dobrého vína alebo poctivého jedla.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...