5 vecí, ktoré ma na workshope Ako prejsť na WordPress a naplno rozbehnúť blog prekvapili

5 vecí, ktoré ma prekvapili

Téma venovaná rozbehnutiu vlastnej webovej stránky mi nikdy nebola úplne vzdialená, pretože v dnešnom svete technológií sa takéto zručnosti jednoznačne oplatí mať a je dobré sa v tejto oblasti vzdelávať. Napriek tomu, sa však našlo hneď niekoľko vecí, ktoré som sa na workshope dozvedela a úplne ma prekvapili. Prečítaj si, ktoré to boli.

#1 Kreativite pri výbere domény sa medze nekladú

Také samozrejmé veci, ako napríklad to, že názov domény by mal byť kreatívny, mal by vystihovať to, čomu sa chceš na blogu venovať a mal by si ho vyberať s dlhodobou platnosťou, sú úplne jasné. Super tip pri výbere názvu domény, ktorý som sa dozvedela je, že aj koncovka domény (napríklad www.uloz.to, www.kattiva.shop) sa dá využiť kreatívne. Tak keď budeš uvažovať nad názvom svojej domény, nezabudni na to myslieť a možno sa ti podarí ju nejako originálne zakomponovať do názvu.

#2 Web má načítať do 2 sekúnd

V tomto nemusíš byť trpezlivý. Ideálny čas, koľko by malo trvať načítanie stránky, sú 2 sekundy. Ak je tento čas vyšší až 40 % návštevníkov z danej stránky odíde. A to si vezmi, že 2 sekundy naozaj nie sú veľa! No úprimne si povedzme, že každému dochádza trpezlivosť, keď sa nejaká stránka načítava dlho a to naozaj vo väčšine prípadov ide len o pár sekúnd.

#3 WordPress ponúka toľko možností!

Ak sa rozhodneš prejsť na WordPress, tak vybrať si tému na blog nebude vôbec také jednoduché, ako si si myslel. A to myslím v tom zmysle, že WordPress ponúka toľko tém na výber, že až… Len tých voľne dostupných je okolo 3000! A tak vybrať si tému na svoj nový blog je pre človeka, ktorý sa nevie rozhodovať, hotová výzva. 😀

#4 Nielen kozmetika sa oplatí nakupovať v zľavách

Ak by sa ti predsa len náhodou zapáčila nejaká téma, ktorú je potrené si zakúpiť, nezúfaj. Ďalšia výborná rada, ktorú som sa na workshope dozvedela je, že zľavy existujú aj pri nákupe takýchto vecí a rozhodne sa ich oplatí využiť. Takže rozbehnutie vlastnej stránky bude ešte lacnejšie, ako by si si mohol myslieť.

#5 Prejsť na WordPress je easy!

Prečo je to jednoduche? Lebo jediné, čo k tomu potrebuješ, je chuť a čas sa do toho pustiť. Takže ak si si myslel, že k tomu potrebuješ ktovieaké skúsenosti a nemálo peňazí, ver mi, že to tak nie je a pusť sa smelo do toho! ?

 

A ak sa chceš dozvedieť ďalšie zaujímavé veci, ako napríklad to, koľko trvá načítanie webu z hostingu z Miami v Bratislave pozri si náš záznam z celého workshopu:

-Lucia

Jana Malaga

Janka už pred rokmi založila prestížnu súťaž BLOGER ROKA, v ktorej boli rok čo rok oceňovaní tí najpopulárnejší a najtalentovanejší slovenskí blogeri. S prerodom blogerov na influencerov sa začala viac venovať práve influencer marketingu. Je jedným z najväčších slovenských expertov na influencer marketing, no jej doménou je aj ten obsahový. Svoje znalosti z content aj influencer marketingu zúročuje v Contedy – agentúre, ktorú hrdo a úspešne vedie od jej samotného začiatku. Keďže time manažment má v malíčku, keď sa nevenuje práci, teší sa zo spoločnosti svojich dvoch synov, pohára dobrého vína alebo poctivého jedla.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...