9 (+ 1) overených techník na Instagrame prinášajúce influencerom viac srdiečok

Jednou z dnes najpopulárnejších sociálnych sieti, kde sa stretneme s obsahom rôzneho charakteru od rôznych typov ľudí, ľudí rôzneho veku, záujmov a vplyvu, je Instagram. Čo majú však všetci títo ľudia spoločné? Každý chce získať čo najviac srdiečok. Je to naozaj také ľahké ako každý tvrdí? 

V dnešnej dobe ľuďom nestačia iba krásne fotky. Dnes už influenceri potrebujú stratégiu na to, ako si získať priazeň a vysnívané ♥. My vám teraz prinášame prehľad tých najpoužívanejších a najefektvnejších techník svetových influencerov, pričom poniektoré už stihli odpozorovať a otestovať aj tí naší slovenskí instagrameri.

1# Na vyvolanie interaktivity použi otázku

Akým iným a jednoduchým spôsobom môžeme vplývať na ľudí ak chceme vyvolať ich reakciu? No predsa im položíme otázku. Pri tejto technike, majú ľudia pocit, že aj ich názor, pocit a odpoveď sú tiež dôležité a to ich motivuje nechať reakciu v komentároch. Zvyčajne ide naozaj o jednoduché otázky, ktoré majú vyvolať záujem užívateľov a tak si vytvárať osobnejšie vzťahy a zapájať svojich fans do svojho obsahu.

 

2# Ako získať nových sledovateľov? Označte ich!

Myslím, že technika s ktorou sa stretol dnes asi úplne každý je, výzva na označenie priatela, najlepšej kamošky alebo trebárs aj vášho psa ak to bude potrebné. Hlavnou myšlienkou tejto techniky je vyzvať ľudí, aby označili niekoho na koho si spomenuli pri tejto fotke, s kým by chceli teraz tráviť čas a podobne. Ide teda o zapojenie svojich známych, pri ktorých majú ľudia pocit, že nejakým spôsobom súvisia s daným popisom. Je to najjednoduchší spôsob akým vedia influenceri získať nových fans, a to iba vďaka “odporúčaniu” priateľa.

ako ziskat novych fans na IG

 

3# Osobný kontakt, ako aj meet & greet

Hádam každý z nás, sleduje na Instagrame osobu, s ktorou by sa rád stretol alebo nejak osobnejšie kontaktoval. A teraz úprimne, kto z vás by nechcel priamy kontakt s osobami ktoré istým spôsobom obdivujete? Presne tak, ďalšia technika, ktorú influenceri využívajú, je zameraná na priamu interakciu s ich fanúšikmi. Táto technika teda zabezpečuje osobnejšie spojenie medzi Influencerom a fanúšikom.

 

4#  Provokácia zaujme a funguje

V tomto prípade môžeme hovoriť o zaujímavej technike, ktorá v správnej miere dokáže priniesť ovocie. Treba s ňou však pracovať opatrne, nie vždy sa totižto vypláca. Stretli ste sa už na Instagrame s príspevkom, ktorý vás doslova šokoval? Zrejme to bolo jeho cieľom. Hlavnou myšlienkou tejto kontroverznej techniky je zaujať. Influencer by však mal poznať tú pravú a správnu mieru, kam až môže zájsť. V prípade, že sa pomyselná čiara prekročí, môže priniesť viac škody ako osohu.

Poznáte ju? Táto žena je skvelý príkladom provokácie. Sú ľudia ktorí ju milujú a naopak, sú tí ktorí sa idú zblázniť z toho, že pridáva príspevky a posielajú jej výhražné správy. Práve provokácia, jej štýl a odvaha sú to, čím zaujala.

 

5#  Súťaže a.k.a. giveaways tiež fungujú

Aj toto je technika alebo cesta, ako získať viac fanúšikov a tým pádom aj viac ♥, ktoré všetci chcú. Všetkým dobre známe súťaže na Instagrame, “daj srdiečko na tento post, do komentára označ kamošku, frajera, mamu, babku, a nezabudni, aj oni musia dať follow na túto stránku! “ vy tak urobíte a môžete vyhrať, v dnešnom svete asi už čokoľvek. Výhry týchto súťaží sú od kozmetických balíčkov, cez kozmetické služby a elektroniku, až po výhru auta. Fantázii sa predsa medze nekladú!

Tieto súťaže zväčša fungujú na spolupráci medzi sponzorom, ktorý tento produkt alebo službu poskytne a influencerom, ktorý to odpromuje. Vyhrávajú obaja, obom totižto vďaka tomu, pribúdajú fans a ♥.

 

6# Lebo influenceri sa kamošia navzájom

Skvelý spôsob ako si “prepožičať” fanúšikov je vytváranie spoločných postov, videí, alebo stories. Vďaka týmto príspevkom sa ako fanúšikovia dozvedáme o nových ľuďoch, alebo sa iba môžeme tešiť z toho, že naši obľúbenci robia niečo spoločne.

 

7# Vhodné #hashtagy sú dôležité

Hovoríme o klasike instagram ! Všetci vieme, čo to je a takmer všetci to používame, takže to nebudem detailne predstavovať. V skratke by som povedala, že ide o nástroj, vďaka ktorému si vieme zadefinovať kľúčové slová alebo frázy konkrétnej témy alebo niečoho čo sa týka daného postu. Práve hastagy vám môžu pomôcť pri vyhľadávaní a sledovaní vášho obsahu, čo vás privedie k ďalším a ďalším IG ♥.

 

8# Všetci chceme vedieť pikošky a dôležité správy

Väčšina z nás má Instagram, a kto nemá, šup ho založiť. Nie však každý z nás si založil túto sociálnu sieť preto, aby na ňu vešal podrobnosti o svojom súkromnom živote. Väčšina influencerov, však presne toto robí, pretože práve to nás zaujíma. Chceme vedieť pikošky z ich súkromného života a taktiež nás zaujímajú “veľké veci” ktoré sa im prihodia v živote. Influenceri zdieľajú radi takéto príspevky, pretože vedia, že to fanúšikov zaujíma. Vďaka týmto príspevkom má fanúšik pocit, že je súčasťou života svojho obľúbenca.

rytmus na instagrame odhaluje sukromie

 

9# Instagram je nástroj: Propaguj svoje ďalšie médiá a kanále

Instagram je skvelým miestom, kde môžete rozvíjať svoje ďalšie sociálne médiá. Či už ide o blogy, Facebook stránku, YouTube kanál alebo podobne, vždy môžete využiť silu tohto média. Veľa influencerov, využíva Instagram iba ako “doplnkové médium” k tomu hlavnému, napriek tomu, že sa im tam darí, prostredníctvom Instagramu, môžu takto zdieľať svoje články alebo videá.

Instagram nedovoľuje publikovať odkazy priamo v popise a preto mnohokrát vidíte text ako “odkaz v bio”.  Ak má však influencer viac ako 10K sledovateľov, môže pridať link do Instagram story a sledovateľ môže swipnuť a dostať sa k odkazu. Až že tam – na vašom ďalšom médiu.

 

Bonusový tip

AKTIVITA influencera je dôležitejšia ako si myslíte. Ak už chcete niečo “znamenať” na sociálnych sieťach, musíte sa naozaj snažiť a byť pravidelne aktívny. Aj to, že budete srdiečkovať, komentovať alebo sledovať iné účty na sociálnych médiách, vám zvýši viditeľnosť. Nehovoriac o tom, že na komentáre vašich sledovateľov musíte reagovať, lebo ak to nebudete robiť, oni tiež stratia záujem donekonečna vypisovať „mŕtvemu“ profilu.

ide mi iba o love - Hodina detom 2018

-Dominika

Jana Malaga

Janka už pred rokmi založila prestížnu súťaž BLOGER ROKA, v ktorej boli rok čo rok oceňovaní tí najpopulárnejší a najtalentovanejší slovenskí blogeri. S prerodom blogerov na influencerov sa začala viac venovať práve influencer marketingu. Je jedným z najväčších slovenských expertov na influencer marketing, no jej doménou je aj ten obsahový. Svoje znalosti z content aj influencer marketingu zúročuje v Contedy – agentúre, ktorú hrdo a úspešne vedie od jej samotného začiatku. Keďže time manažment má v malíčku, keď sa nevenuje práci, teší sa zo spoločnosti svojich dvoch synov, pohára dobrého vína alebo poctivého jedla.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...