Ani Prieskumník vás nezastaví: 5 tipov ako nestratiť kontakt s publikom

Aj vás nová zmena na Facebooku (ne)milo prekvapila? Nezúfajte, nie ste jediní. Tu sú tipy, pomocou ktorých nestratíte kontakt so svojimi fanúšikmi, čitateľmi a sledovateľmi aj napriek Prieskumníku.

1# Zaplaťte si reklamu

Ako prvá možnosť, ktorá sa hneď naskytá na vyriešenie tejto situácie, je zaplatiť si propagáciu svojich príspevkov. Práve takéto vyriešenie vašej situácie by Facebook najviac preferoval, no ak nechcete míňať zbytočné peniaze na oslovenie svojich čitateľov, tak sa inšpiruje jedným z našich ďalších tipov.

VEDELI STE ŽE: keďže newsfeed obsahuje zrazu menej kontentu a je tam v týchto dňoch „väčšia nuda“, váš boostovaný kontent si fanúšikovia ľahšie nájdu.

2# FB skupina

Ak ešte len rozbiehate svoju FB stránku a nemáte tam aj tak veľa fanúšikov, sústreďte svoju energiu do vybudovania novej FB skupiny. Na rozdiel od FB page, tu sa oznámenie o novom pridanom príspevku zobrazí každému členovi v skupine.

3# Posilnite Instagram

Ďalšou možnosťou je posilniť svoj Instagramový profil, ktorý využívate na propagáciu blogu. Toto riešenie však neberte ako dlhodobé, pretože ktovie aké zmeny plánuje Instagram. Keďže patrí pod FB. Preto aj tí, ktorí majú vybudovanú svoju hlavnú fanúšikovskú základňu na Instagrame nie sú úplne zahojení.


Mohlo by Vás tiež zaujímať: 5 tipov ako sa stať na Instagram lepším


4# Skamaráťte sa viac s Googlom

Určite ste už počuli o SEO. Ak nie, tak by ste si mali prečítať zopár článkov k tejto téme, googlite. Práve blog je miesto, kde vytvárate unikátny obsah, ktorý google miluje a bude ho milovať ešte viac a posielať naň viac čitateľov ak budete dodržiavať viaceré SEO fígle.

5# Budujte si mailovú databázu

Najistejšie však bude, ak všetku svoju snahu dostať sa k vašim čitateľom sústredíte do budovania mailovej databázy, aby ste vedeli svojich priaznivcov informovať o novom obsahu na svojom blogu. Blog patrí vám a nemusíte sa na ňom obávať žiadnych neočakávaných a nepríjemných zmien, tak to využite naplno. Ak na propagáciu noviniek na vašom blogu ešte nepožívate newsletter, teraz je ten správny čas začať. Tým si zaistíte, že vaši čitatelia budú môcť v prípade záujmu odoberať váš newsletter a zostať tak v obraze. Direct mail je jedným z najefektívnejších marketingových nástrojov. Teraz už len stačí motivovať čitateľov, aby váš newsletter odoberali.

Ako pripraviť pútavý newsletter, ktorý si vaši čitatelia radi prečítajú sa dozviete už nabudúce.

-Lucia

Jana Malaga

Janka už pred rokmi založila prestížnu súťaž BLOGER ROKA, v ktorej boli rok čo rok oceňovaní tí najpopulárnejší a najtalentovanejší slovenskí blogeri. S prerodom blogerov na influencerov sa začala viac venovať práve influencer marketingu. Je jedným z najväčších slovenských expertov na influencer marketing, no jej doménou je aj ten obsahový. Svoje znalosti z content aj influencer marketingu zúročuje v Contedy – agentúre, ktorú hrdo a úspešne vedie od jej samotného začiatku. Keďže time manažment má v malíčku, keď sa nevenuje práci, teší sa zo spoločnosti svojich dvoch synov, pohára dobrého vína alebo poctivého jedla.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...