Clubhouse app: nová obsahová platforma pre vaše uši

Ak ste fanúšikom podcastov, toto je niečo pre vás. Novinka roku 2020 dorazila aj medzi Slovákov. Sociálna sieť kde nenájdete fotky, videá, komentáre ani srdiečka. Viete ktoré známe slovenské tváre sú už v tomto klube? Pridajte sa. Počúvajte, debatujte.

Clubhouse. Čo to je?

Ide o najnovšiu audio-chatovú platformu. Funguje vďaka aplikácii, ktorú spustili vývojári softvéru Alpha Exploration Co. minulý rok (2020). To či má táto nová appka budúcnosť a potenciál svedčí aj to, že od decembra 2020 sa jej hodnota odhadovala na takmer 100 miliónov dolárov.

Clubhouse android si nainštalujete kliknutím na tento link…

Ha-ha. Možno neskôr 🙂
Píše sa január 2021 a Clubhouse pre android ešte neexistuje. Nájdete ho len v App Store. Pričom denne kopec (nielen) Slovákov do Googlu zadáva pojem clubhouse android. Majú ale smolu. Tipnite si koľko to ešte potrvá? Mesiac? Dva? Myslím si, že tu tento link ale už čoskoro pridám.


Update

Clubhouse je od mája 2021 dostupná aj pre Androidy. Ak ju ešte nemáte, môžete si ju stiahnuť >>  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clubhouse.app


Ako funguje clubhouse?

 1. Vstupenkou do tohto nového sveta pre vaše uši je pozvánka. Buď vám ju niekto pošle do sms, alebo si na ňu viete počkať, keď si appku nainštalujete. Zadáte svoje telefónne číslo, vyplníte meno a priezvisko a zvolíte si svoj @nick. A potom už len čakáte na pozvánku. Mne prišla do 2 minút, ale možno si počkáte aj deň – dva. A potom nastavujete a objavujete.
 2. Pridajte si do profilu svoju fotku a popis o sebe
 3. Prepojte si clubhouse s instagramom či twitterom
 4. Popozerajte si profily v clubhouse. Môžete ich začať followovať.
 5. Chýba vám tam niekto? Môžete poslať dve pozvánky do tohto klubu svojim kontaktom v telefóne vo forme sms. Ale pozor, len dve. Posielajte ich tomu o kom viete, že je iPhoneista.
 6. Na začiatok odporúčam vypočuť si zopár práve spustených rooms. Som zvedavá na vaše pocity
 7. Popozerajte si naplánované rooms. Upozornenie o ich aktuálnom spustení si viete tiež nastaviť.
 8. „+ start a room“ je cesta ako si vytvoriť vlastný room, pozvať si do neho iných a debatovať spolu.
 9. Na to, aby ste si vedeli vytvoriť vlastný club (niečo také ako skupinu na FB) budete potrebovať ešte trochu času. Zatiaľ si neviete vytvoriť club. Buďte čo najviac aktívny 🙂

 

Ako získať followerov v Clubhouse?

Tam kde bol Facebook v roku 2009 je teraz nová appka Clubhouse. Vystihnite tento potenciál a získajte ľahšie nových sledovateľov svojho profilu i clubu! Šup-šup.

Aké výhody prináša byť čím skôr v Clubhouse?

 1. Chyťte si rýchlo svoje username, pretože vám ho môže váš menovec uchmatnúť
 2. Získajte rýchlejšie svojich followerov. Teraz kým všetci objavujú a nie sú takí skúpi na kliky
 3. Objavujete a získajte náskok. Vytvárajte nové tematické kluby ako prvý.

 

Koho nájdete v Clubhouse?

Naozaj kdekoho. Svojich kolegov, spolužiakov, kamarátov, ale aj známe osobnosti z hudobného či marketingového sveta. Ja som sa pozrela očkom po influencerkách a influenceroch, keďže sme s nimi v úzkom dennom kontakte a aha, koho mi našlo.

A nižšie pripájam pár profilov zoradených abecedne:

Alessia Capparelli
Alžbeta Saloňová
Barbora Krajcirova
Becca Balážiová
Boris Prso
Daniel Štrauch
Drahomir Piok
EKG
Kristína Tormová
Laci Strike
Linda Babusik Adamcikova
Lukáš Frlajs
Majself
Matej Zrebný
Martina Hornakova
Michal Meško
Milan Lieskovsky
Osto
Peter Altof
Peter Pann
Peter Popluhár
PilC
Selassie
Teo Trendy
Viktor Vincze
Zuzana Kovacic Hanzelova

Počujeme sa tam? @janamalaga

Jana Malaga

Janka už pred rokmi založila prestížnu súťaž BLOGER ROKA, v ktorej boli rok čo rok oceňovaní tí najpopulárnejší a najtalentovanejší slovenskí blogeri. S prerodom blogerov na influencerov sa začala viac venovať práve influencer marketingu. Je jedným z najväčších slovenských expertov na influencer marketing, no jej doménou je aj ten obsahový. Svoje znalosti z content aj influencer marketingu zúročuje v Contedy – agentúre, ktorú hrdo a úspešne vedie od jej samotného začiatku. Keďže time manažment má v malíčku, keď sa nevenuje práci, teší sa zo spoločnosti svojich dvoch synov, pohára dobrého vína alebo poctivého jedla.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...