Je 21 rokov na trhu a stále rastie, čo je to?

V septembri tu bude na trhu už 21 rokov a ani zďaleka nie je len obyčajným vyhľadávačom, ktorý by nám uľahčoval hľadanie informácií. Za ten čas sa vyformoval na každodenného pomocníka nejedného z nás a zlepšil možno aj váš kredit na trhu práce…

Google nie je len vyhľadávač

Primárnym cieľom spoločnosti Google je roztriediť a sprístupniť informácie pre kohokoľvek. Projekt vznikol v roku 1998, kedy ho založili Larry Page a Sergej Brin. Hlavným produktom je internetový vyhľadávač, ktorý dokáže ponúknuť užívateľovi rozličné formáty informácií vo viac ako 100 svetových jazykoch.

Jednotlivcom či firmám ponúka zaujímavú formu pomoci v podobe každodenných pomocníkov, akými sú:

  • Gmail,
  • Google Mapy,
  • Google Disk,
  • Google kalendár,
  • Google prekladač a pod.

Mnoho Slovákov má veľký digitálny potenciál.

Bola by škoda ho nevyužiť.

 

Google stavia na zručnostiach (skills)

Veľké firmy majú zodpovednosť pomáhať tým menším. Aj to je aktivita spoločnosti Google na Slovensku. Tím z Google Slovensko sa snaží vzdelávať, aby verejnosť neustále napredovala a získavala nové zručnosti (skills) v oblasti digitálneho marketingu. Víziou je práve zmena pracovného trhu, ktorá prebieha kvôli Industry 4.0.

Prácu, ktorú môže robiť stroj, v budúcnosti bude robiť stroj. Nová priemyselná revolúcia nám klope na dvere a kompetentní sa už dlho snažia verejnosť vzdelávať a rekvalifikovať na iné pozície, ktoré stroj nenahradí.

Veľký význam tu vidí aj Google. Využíva všetky možnosti na to, aby pomáhal verejnosti rásť a získavať nové zručnosti, ktoré by im mohli pomôcť v aktuálnej alebo potenciálnej práci.

Ich srdcovkou je projekt s názvom Grow with Google, ktorého súčasťou sú programy pre váš osobný rozvoj, pre startup, pre podnikanie, aplikáciu, obsah na YouTube či pre triedu, neziskovú organizáciu, alebo kultúrnu inštitúciu.

 


PODCAST O VZDELÁVANÍ NA SLOVENSKU S POMOCOU GOOGLE SLOVAKIA


Zaujala ťa táto téma? Chceš sa dozvedieť viac? Vypočuj si podcast, kde sa naša Janka pýtala marketingovej manažérky Google Slovakia, Martiny Sokolíkovej, na plány a aktivity Google oblasti vzdelávania na Slovensku.

Radka

Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...