Nikoleta Vujisicová: Nie si Ty náhodou tá blogerka z Break the Rules?

Nikoleta Vujisicová je známa slovenská blogerka žijúca v Prahe. Jej fanúšikovia ju poznajú pod názvom blogu „Break The Rules„, v ktorom sa venuje životnému štýlu, svojim zážitkom a každodenným trapasom. V roku 2017 zvíťazila v súťaži BLOGER ROKA, v kategórii Život, umenie a kultúra. V našom rozhovore ti prezradí ako začínala a aké sú jej plány do budúcna.

V úvode nám skús popísať blog a čomu sa v ňom venuješ najčastejšie?

Píšem o mojom šialenom živote. O zážitkoch a trapasoch, ktoré sa mi denne stávajú. O neštandardných situáciách, nepochopiteľných príhodách, o porušovaní pravidiel, o tom, čomu ja hovorím ,,môj blond vesmír“. V poslednej dobe sa najčastejšie venujem rôznym sociálnym experimentom, ktoré si ľudia celkom obľúbili. A všetkým tým nelogickým situáciách, ktorých je v mojom živote viac, než by normálny človek dokázal bez liekov na upokojenie zvládnuť :).

Aká bola tvoja cesta, ktorá ťa nasmerovala k blogovaniu?

Vždy som mala rada písanie, už na základnej škole som vždy písala oveľa dlhšie slohy ako všetci ostatní. Od maminy som často počúvala to, že raz určite napíšem knihu. Začala som tým, že som písala strašne dlhé statusy na Facebooku o tom, čo všetko sa v mojom živote udialo, ktoré mali celkom úspech. Ale nad tým, že by som to posunula na vyššiu úroveň som nikdy úplne vážne neuvažovala. Prvý impulz k tomu, aby som si založila blog prišiel až vtedy, keď som sa rozhodla ísť študovať do Francúzska, vo francúzštine, bez toho, aby som vedela čo i len slovo francúzsky.  Táto neštandardná a úplne nelogická situácia poskytovala ideálnu príležitosť.

Kto ťa najčastejšie inšpiruje  a prečo pri tvorbe tvojich príspevkov?

Je to každodenný život. Všetko to, čo sa okolo mňa deje. Čo sa deje mne. Pri vymýšľaní sociálnych experimentov sú to ľudia okolo mňa. A to, čo sa deje im. Veď celé to vlastne začalo tým, že kamarátka raz v bare len tak medzi rečou prehodila, že si k sebe domov nasťahovala chlapa z Tindru. Ďalšie kamarátky mali podobné zábavné skúsenosti a mne vŕtalo v hlavne, čo to ten Tinder je a prečo to nepoznám, keď je tam taká sranda. A to bol začiatok mojich sociálnych experimentov.  

Aké sú tvoje ciele do konca roka? Máš v pláne niečo konkrétne v rámci svojho blogovania?

Mám v pláne písať viac, venovať sa blogu viac ako kedykoľvek predtým. Zbierať zážitky, plniť si sny zo zoznamu, možno viac cestovať, vymýšľať ešte o trocha viac šialenejšie veci než doteraz, dopísať knihu a začať písať ďalšiu 🙂

Pomocou akých kanálov najčastejšie komunikuješ so svojimi sledovateľmi?

Instagram. Úplne milujem Instagram Stories. Tam zaznamenávam svoje (nie úplne) bežné dni a všetko čo ma počas dní zaujme. Ľudia, ktorí ma sledujú na Instagrame majú všetky moje trapasy, príhody, zážitky a experimenty v reálnom čase, častokrát live 🙂

Koľko času v priemere stráviš blogovaním od nápadu, tvorby contentu až po samotné uverejnenie príspevku?

To je veľmi rôzne. Mám články, ktoré boli spísané v priebehu pár hodín po tom, ako sa to, o čom píšem udialo, ale tiež sociálne experimenty, ktorých príprava, realizácia a vyhodnocovanie zabralo niekoľko týždňov. Napríklad v rámci experimentu, v ktorom som ,,skúmala“, aké prvé správy píšu chlapi na internetových zoznamkách, som len dva mesiace zbierala správy a ďalšie dva týždne som denne dávala všetko dokopy, triedila a písala. Výsledkom bol článok, ktorý bol rozsahom taká kratšia bakalárska práca. Moje články sú rozsahovo častokrát dosť neštandardné a teda aj ich tvorba trvá dlhšie, než by možno človek čakal.

Si blogerkou na full time alebo je to skôr koníček?

Pred pár týždňami som sa rozhodla odísť z práce a venovať sa 100% blogu a písaniu knihy. Vôbec som nevedela, či robím dobrý krok, ale odvtedy sa denne utvrdzujem v tom, že to bolo to najlepšie rozhodnutie, aké som mohla urobiť. Všetko je úplne inak, ale oveľa lepšie!

Aký je tvoj najväčší úspech ako blogerky a prečo?

Bloger roka 2017, to je snáď jasné, nie? 🙂

Aké benefity ti poskytuje život blogerky a aké najkrajšie a najvtipnejšie zážitky si zažila ako blogerka?

Za najväčší benefit považujem to, že mi blog poskytuje priestor, kde môžem so svetom zdieľať to, aký som niekedy debil, ako strašne nelogicky sa dokážem správať, aké blbosti vymýšľam, ako som častokrát neschopná a úplne, ale úplne bez talentu. Kde si môžem robiť srandu zo seba, ale občas aj z iných. Miesto, kde už nikto iný nebude mať nikdy pocit, že je jeho život tragikomický. A to mi príde nie len najvtipnejšie, ale aj najkrajšie. Pretože to ľudia chcú čítať! 🙂 Ale najkrajšie je ešte niečo! Keď za mnou niekto na ulici príde a povie: ,,Nie si Ty náhodou tá blogerka z Break the Rules? Milujem Tvoj blog!“ A to úplne milujem zase ja!

Kto je tvoj najväčší poradca a zároveň aj kritik v rámci blogu a prečo?

Mám kamarátku Peťu, s ktorou sa často radím o tom, čo by som napísala. Aký ďalší sociálny experiment by som mohla urobiť. Častokrát mi práve ona hovorí, čo z vecí, ktoré vymyslím je už tak trocha za čiarou. Občas sa ma dokonca snaží usmerniť a trocha znormalizovať, ale vačšinou sa to želaného efektu nedočká. V rámci plánovania ďalšieho sociálneho experimentu ma ale práve on prihlásila do televíznej relácie Prostřeno a mne sa tak trocha zdá, že ju do svojho blond vesmíru začínam sťahovať tiež.

V roku 2017 si sa umiestnila na 1. mieste v Blogerovi roka, kam si sa odvtedy posunula a ako ťa  tento úspech namotivoval na sebe ďalej pracovať?

V prvom rade ma to strašne motivovalo na sebe pracovať oveľa viac, písať viac, viac budovať komunitu ľudí, ktorý majú moje príbehy a môj blog radi. Ja som ten blog začala milovať ešte viac ako predtým a strašne som si začala vážiť to, že vďaka blogu môžem robiť presne to, čo mám najradšej. A plniť si sny.  Výhru v Blogerovi roka a to, že som si vďaka blogu vybudovala okolo seba krásnu komunitu ľudí som využila pre dobrú vec a to založenie projektu, ktorý som nazvala Neinstantná krása, v rámci ktorého pomáham dievčatám, ktoré trpia rôznymi formami porúch príjmu potravy. Sama som si touto poruchou prešla a po tom, ako som sa na blogu priznala s celým mojim príbehom a začala som nahlas hovoriť o niečom, o čom sa nehovorí, mi začali písať desiatky dievčat svoje príbehy. A hlavne to, že im môj príbeh pomohol, že som im ukázala cestu, ako z toho von. S týmto projektom mám ďalej veľké plány, chcela by som si založiť nadáciu a pomáhať v oveľa väčšej mierke. Síce som do toho išla s tým, že ak pomôžem čo i len jednému človeku, bude to mať zmysel, teraz by som chcela zachrániť všetkých. Neviem, či sa mi to podarí, ale chcem sa o to aspoň pokúsiť 🙂

Skús nám na záver poskytnúť 5 tipov ako začať blogovať a preraziť na tomto trhu.

V prvom rade mať nápad. Dobrý nápad. Prísť s niečím novým a zaujímavým ale momentálne ľahké nie je. A preto je dôležité mať vášeň. A robiť to s láskou a obrovskou chuťou. Byť sám sebou, alebo kľudne aj niekým úplne iným. Hlavne nech to má hlavu a pätu, je to zaujímavé a úplne ideálne aj vtipné. Môj návod na úspech je byť tak trocha debil a písať o tom. Ľudia majú úplne najradšej to, keď je niekto väčší debil než oni. Ale neviem, či to je úplne vec, ktorou by sa niekto mal riadiť. Ja sama na blogu tvrdím, že môj cieľ je hlavne ľudí neinšpirovať a tak nejako to je 🙂

Jana Malaga

Janka už pred rokmi založila prestížnu súťaž BLOGER ROKA, v ktorej boli rok čo rok oceňovaní tí najpopulárnejší a najtalentovanejší slovenskí blogeri. S prerodom blogerov na influencerov sa začala viac venovať práve influencer marketingu. Je jedným z najväčších slovenských expertov na influencer marketing, no jej doménou je aj ten obsahový. Svoje znalosti z content aj influencer marketingu zúročuje v Contedy – agentúre, ktorú hrdo a úspešne vedie od jej samotného začiatku. Keďže time manažment má v malíčku, keď sa nevenuje práci, teší sa zo spoločnosti svojich dvoch synov, pohára dobrého vína alebo poctivého jedla.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...