Rebríček 202 najsledovanejších slovenských FB stránok

Facebook je pre mnohých ľudí miestom, kde zakotvia po ťažkom dni a nechajú sa baviť obsahom iných. Aká kategória korunuje rebríčku TOP 202 slovenských FB stránok nad 100K fanúšikov?Podarilo sa nám zostaviť rebríček s 202 položkami, pričom každá stojí pre jednu slovenskú FB stránku (page). Do rebríčka sme zahrnuli počet fanúšikov aj oblasť, do akej obsah stránky spadá. Na prvých priečkach sa objavili známe osobnosti a influenceri, v tesnom závese za mainstreamovými médiami.

Ktoré slovenské Facebook stránky sú najviac sledované?

Celkovo najsledovanejšou slovenskou FB stránkou je influencer Miroslav Stoch. Zdá sa, že Slováci na FB vítajú kreatívne rady, tipy a nápady. Okrem mien ako Peter Sagan, Marek Hamšík, Dominika Cibuľková, Majk Spirit a Rytmus sa v prvej desiatke TOP slovenských FB stránok umiestnili prevažne nápady na zjednodušenie života či kuchárske recepty.

Hneď po tom, ako sa Slováci dobre najedia a zrovnajú si život, vyrážajú za zábavou. V TOP 202 slovenských FB stránok sa umiestnilo neprekvapivo veľa stránok s vtipným obsahom. Slováci majú radi humor a vtip v rôznych podobách.

Ďalej slovenskí používatelia FB vyhľadávajú televízne stanice a programy, rádiá, hviezdy hudobného priemyslu a rôzne internetové spravodajstvá.

Médiá na FB

Náš rebríček potvrdzuje, že FB stránky slovenských médií sa tešia mimoriadnej obľube. Na FB majú mnohé z nich stabilnú a veľkú základňu, čo z nich činí jedny z najvyhľadávanejších stránok na tejto sociálnej sieti.

Chuť do jedla Slovákom nechýba

K najčastejšie vyhľadávanému obsahu na FB patria neodmysliteľne rôzne kulinárske recepty či prezentácia už hotových jedál. Vyplýva z toho, že Slováci, podobne ako zbytok ľudskej populácie, nejedia len ústami, ale aj očami. Recepty môžu byť užitočné a veľa mladých Slovákov vyhľadáva rady ohľadom varenia nielen v knihách, ale aj na sociálnych sieťach.

Jana Malaga

Janka už pred rokmi založila prestížnu súťaž BLOGER ROKA, v ktorej boli rok čo rok oceňovaní tí najpopulárnejší a najtalentovanejší slovenskí blogeri. S prerodom blogerov na influencerov sa začala viac venovať práve influencer marketingu. Je jedným z najväčších slovenských expertov na influencer marketing, no jej doménou je aj ten obsahový. Svoje znalosti z content aj influencer marketingu zúročuje v Contedy – agentúre, ktorú hrdo a úspešne vedie od jej samotného začiatku. Keďže time manažment má v malíčku, keď sa nevenuje práci, teší sa zo spoločnosti svojich dvoch synov, pohára dobrého vína alebo poctivého jedla.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...