5 záväzkov, ktoré by si mal dať každý bloger v roku 2018 (a dodržať ich)

Prvý mesiac nového roku máme za sebou a každý je zaneprázdnený plnením svojich novoročných predsavzatí. Niektorí si dávajú predsavzatia, aby sa stali lepšími a úspešnejšími, niektorí, aby sa  zbavili svojich zlozvykov a iní si dávajú záväzky súvisiace s ich kariérou. Ak sa na tvojom tohtoročnom zozname vyskytlo aj predsavzatie súvisiace s rozvíjaním sa v oblasti blogovania, týchto 5 záväzkov ti pomôže tvoje blogerské predsavzatia dotiahnuť do úspešného konca.

1. Učiť sa, učiť sa, učiť sa

Je jedno, či si začínajúci bloger alebo sa blogovaniu venuješ už nejaký ten čas, človek sa učí celý život a na to netreba nikdy zabúdať. Nikto učený z neba nespadol a nie je hanbou, keď sú isté veci, v ktorých máš v oblasti blogovania medzery. Ak máš chuť a vieš si nájsť na vzdelávanie čas, prvú polovicu úspechu máš za sebou. Pri dodržaní tohto záväzku ti môžu pomôcť aj naše workshopy, ktoré organizujeme každý mesiac.

2. Sústrediť sa na video obsah

Je možné, že túto radu ako bloger počúvaš v poslednej dobe z každej strany, no nie je to spôsobené len tak. Video obsah sa totižto teší čím ďalej tým väčšej obľube a sociálne siete sa tomuto trendu veľmi rýchlo prispôsobili. Preto rozhodne neváhaj a popracuj na svojom video obsahu, ktorý tvoríš. A ak si s videami ešte nezačal/a, tak teraz je jednoznačne ten správny čas! Zúžitkovať ich môžeš na svojom blogu, ako aj na Facebooku, Instagrame či Youtube.

 


Mohlo by Vás tiež zaujímať: Ako písať pútavé články na blog?


 

3. „Socializovať sa“

Čuduješ sa, prečo by ti mala práve socializácia pomôcť stať sa lepším blogerom? Teraz totižto nenarážam na to, aby si začal chodiť častejšie medzi ľudí, ale na „socializovanie sa“ prostredníctvom sociálnych sietí. Zapracovať na znásobení svojho vlastného obsahu zdieľaného na sociálnych sieťach je určite veľmi dôležité, avšak kľúčovou zložkou je aj zdieľanie obsahu z iných stránok či od iných blogerov, zapájanie sa do rôznych konverzácií a reagovanie na komentáre čitateľov. Skúsiť môžeš aj aktivitu v rôznych skupinách na Facebooku, ktoré súvisia s témou tvojho blogu a pre členov skupiny by mohli byť tvoje názory a články užitočné.

4. Plánovať

Najskôr plánovať a potom pracovať rozhodne pomáha zvýšiť produktivitu a zlepšiť výslednú prácu. Pomôže ti to získať vo všetkom prehľad, nebyť v strese a budeš sa môcť viac zamyslieť nad svojím obsahom na blogu či sociálnych sieťach z dlhodobého hľadiska. Plánovanie sa však nemusí týkať len tvorby obsahu. Skús do svojich plánov zahrnúť aj už vyššie zmienené odpovedanie na komentáre a „socializovanie sa“. Skús si na všetko dôležité vyčleniť jednotlivé dni v týždni a uvidíš, že zrazu sa všetko bude zdať zvládnuteľné.

5. Viac čítať

Čítanie predstavuje veľmi dobrý zvyk, ktorý keď si osvojíš, rozhodne nebudeš ľutovať. Nielenže predstavuje výborný spôsob oddychu a relaxácie, zároveň cibrí tvoju myseľ, pomáha ti čerpať nápady a rozvíja tvoje kreatívne myslenie. Je jedno, či pôjde o čítanie kníh, časopisov či iných blogov, hlavné je nájsť si na to čas.

Ak občas pochybuješ, či máš dosť odhodlania na dodržanie všetkých záväzkov počas roka 2018, pripoj sa do Asociácie blogerov, kde môžeš svoje strasti aj radosti (nielen) pri napĺňaní svojho zoznamu blogerských predsavzatí zdieľať spolu s ďalšími blogermi. ?

A to, či tvoje záväzky majú aj požadované výsledky si môžeš overiť už čoskoro v 4. ročníku súťaže BLOGER ROKA®. Štartujeme už 1. mája 2018!

-Lucia

Jana Malaga

Janka už pred rokmi založila prestížnu súťaž BLOGER ROKA, v ktorej boli rok čo rok oceňovaní tí najpopulárnejší a najtalentovanejší slovenskí blogeri. S prerodom blogerov na influencerov sa začala viac venovať práve influencer marketingu. Je jedným z najväčších slovenských expertov na influencer marketing, no jej doménou je aj ten obsahový. Svoje znalosti z content aj influencer marketingu zúročuje v Contedy – agentúre, ktorú hrdo a úspešne vedie od jej samotného začiatku. Keďže time manažment má v malíčku, keď sa nevenuje práci, teší sa zo spoločnosti svojich dvoch synov, pohára dobrého vína alebo poctivého jedla.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...