Ako si založiť účet na TikToku? Jednoduchý návod

Ako si založiť TikTok účet

Aj vy chcete zistiť, prečo všetci tak ospevujú ten TikTok? Nech už máte na založenie účtu na TikToku akýkoľvek dôvod, nemusíte sa báť náročného vyklikávania. Registrácia je pomerne jednoduchá a radi vás ňou prevedieme krok po kroku. 

Počas zakladania nového konta je dôležité pamätať na to, že ďalší účet si s rovnakými údajmi na TikToku už nezaložíte. E-mailová adresa a telefónne číslo, ktoré použijete pri zakladaní účtu, sa nebudú dať využiť v prípade, že by ste časom zatúžili aj po druhom konte na tej istej platforme (napríklad firemnom). 

Tak poďme rovno na to. 

Ako založiť účet na TikToku? Návod v pár krokoch

1. Stiahnite si TikTok aplikáciu 

TikTok myslel na obe platformy. Aplikáciu nájdete ako v App Store, kde si ju stiahnu užívatelia iOs, tak aj v Google Play, kde ju zase nájdu fanúšikovia androidov. 

2. Po stiahnutí nainštalovanú aplikáciu spustite.

3. Po otvorení aplikácie kliknite na Profil. Ten nájdete v pravom dolnom rohu obrazovky.

TikTok otvorenie appky
Po otvorení aplikácie kliknite na tlačidlo profil v pravom dolnom rohu. Zdroj: TikTok, archív LM

4. Aplikácia vás automaticky bude navádzať na registráciu alebo prihlásenie. Zaregistrujte sa vami preferovaným spôsobom a zadajte heslo. 

Pri registrácii máte na výber viacero foriem: e-mail, Facebook, Google, Twitter, Apple ID alebo priamo vaše telefónne číslo.

Heslo musí mať: minimálne 8 znakov, minimálne jedno písmeno a jednu číslicu, aspoň jeden špeciálny znak (?, &, @ a pod.) 

Nezabudnite si vytvoriť dostatočne silné heslo. Zdroj: TikTok

5. Overte vašu totožnosť pre prípad zabudnutia hesla alebo ukradnutia účtu.

V prípade registrácie e-mailom, budete musieť potvrdiť vašu e-mailovú adresu. Ak sa registrujete cez telefónne číslo, na mobil vám príde kód, ktorým znova potvrdíte vaše telefónne číslo a napíšete ho do aplikácie v čase, keď vás k tomu vyzve. 

6. Tvorba samotného profilu: Zadajte svoj vek a Meno (nick), pod ktorým budete na TikToku vystupovať.

Nezabúdajte, že ak máte menej ako 16 rokov, TikTok vám neumožní posielať privátne správy ani komentovať pod videami. 

V prípade mena treba myslieť na to, že musí byť unikátne. Ak si zvolíte meno, ktoré už na TikToku používa niekto iný, aplikácia vás na to upozorní a neumožní vám pokračovať, kým ho nenahradíte iným „voľným“ nickom. Zdroj: TikTok

7. Hotovo. Ste zaregistrovaný. 

8. Kliknutím na tlačidlo Profil vpravo dolu sa dostanete na vašu nástenku. Doplňte váš profil. 

Na nástenke si môžete pozrieť nielen videá, ktoré ste pridali, ale aj tie, ktoré ste olajkovali, či si uložili medzi obľúbené. Vaše olajkované videá sú viditeľné iba pre vás. 

Zároveň tu, samozrejme, máte možnosť upraviť text v hlavičke, kde sa bližšie predstavíte vašim prípadným followerom. Limit na text v bio je maximálne 80 znakov vrátane medzier. Preto buďte výstižný a stručný. 🙂  

Môžete si nastaviť aj profilovú fotku.

Ukážka profilu na TikToku. Uvidíte v ňom videá, ktoré ste pridali, olajkovali alebo si uložili od iných tvorcov. Takisto v ňom viete upravovať aj informácie o vás. Zdroj: TikTok/contedysk

9. Nahrajte a pridajte vaše prvé video 🙂

Spoznajte, čo fičí u iných tvorcov, zistite, ako fungujú trendy a čo je práve na TikToku in. Práve TikTok je platforma, kde kopírovanie nie je zakázané, ale je priam žiadané. Využite to. 

Osviežte zabehnutý trend vlastným prínosom a sledujte, ako vám rastie počet zhliadnutí na videách. TikTok je výnimočný priaznivou organikou. Na Slovensku na ňom zatiaľ nie je umožnené boostovanie príspevkov, a preto je to doslova organický raj, kde vydarené videá vedia vystreliť k státisícom pozretí. Nemusíte byť žiadna celebrita či známa osobnosť. 

Pohrávate sa s myšlienkou stať sa v roku 2023 influencerom alebo tvorcom obsahu? Prečítajte si, ako na to. Rady od špecialistky na content a influencer makerting Jany Malaga, nájdete aj v našom blogovom článku: 

>>>Ako sa v roku 2023 stať influencerom?<<<

Lenka Miškolciová

Lenka vyštudovala žurnalistiku, pretože to bola jediná vysoká škola, na ktorej by sa mohla venovať písaniu. Tvorba rozličných textov je nielen jej prácou, ale aj najväčšou záľubou. Už roky sa špecializuje najmä na content marketing a je rada, ak má priestor, v ktorom by sa mohla rozpísať. Keď neťuká do klávesnice, môžete ju stretnúť na bicykli, v horách alebo v spoločnosti dobrého jedla.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...