Link do Instagram story už vie pridať každý. Ako na to?

27. októbra 2021 Instagram na svojej oficiálnej stránke oznámil veľkú novinku – pridať link do Instagram story už bude možné pre každý účet. A skutočne sa tak aj stalo. Dnes už viete bez problémov pridať link do story, aj keď máte na vašom súkromnom účte len okolo stovky sledovateľov.

Kam zmizol swipe up?

Funkcionalita swipe up bola na Instagrame prístupná, odkedy vznikol. Využívať ju však mohli len účty, ktoré mali 10-tisíc followerov a viac. Vďaka funkcii swipe up, ktorá sa využívala v stories, tak vedel daný účet do story pridať link a ľudí tak rýchlo odkázať na web produktu, služby, značky a pod.

Swipe up však prednedávnom zmizol z ponuky nálepiek v príbehoch. Nahradila ho nálepka s názvom Odkaz, ktorá však bola stále dostupná iba pre účty s 10-tisíc followermi.

Ako pridať link do Instagram story?

Dnes je už ale všetko inak a nálepku Odkaz nájdete aj v ponuke menších účtov. O možnosť pridať link na akúkoľvek webovú stránku tak už nie je ukrátený naozaj nik. Ako teda pridať link do Instastory?

Odkaz do príbehu na Instagrame pridáte veľmi jednoducho:

  • Odfoťte/nakrúťte alebo uploadnite obsah, ktorý chcete v príbehu zverejniť,
  • ťuknite na ponuku nálepiek na vrchnej lište,
  • kliknite na nálepku s názvom Odkaz/Link,
  • umiestnite nálepku kamkoľvek vo vašom príbehu,
  • príbeh s linkom zverejnite.
Ako pridať link do story na Instagrame
Pridať link do story na Instagrame je po novom možné pre každého.

Pridať link do story na Instagrame je mimoriadne jednoduché a ani menšie účty už nie sú o túto možnosť ukrátené. Veselo tak môžete po novom aj vy odkazovať vašich followerov, priateľov či známych na rôzne webové stránky, a to aj napriek tomu, že ste nedosiahli tú pomyselnú métu 10-tisíc followerov.

Lenka Miškolciová

Lenka vyštudovala žurnalistiku, pretože to bola jediná vysoká škola, na ktorej by sa mohla venovať písaniu. Tvorba rozličných textov je nielen jej prácou, ale aj najväčšou záľubou. Už roky sa špecializuje najmä na content marketing a je rada, ak má priestor, v ktorom by sa mohla rozpísať. Keď neťuká do klávesnice, môžete ju stretnúť na bicykli, v horách alebo v spoločnosti dobrého jedla.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...