Ako Google vzdeláva v oblasti digitálneho marketigu?

Práve vzdelávaním chce Google nielen rásť, ale aj pomáhať všetkým, ktorí o to stoja. Vychádzajú zo štúdie Digital challengers, podľa ktorej sú Slováci ideálni digitálni adepti na trhu práce.

„Slovensku môže rozvoj digitalizácie do roku 2025 priniesť až 16,1 miliardy EUR v dodatočnom hrubom domácom produkte (HDP). To by viedlo k zvýšeniu globálnej konkurencieschopnosti a blahobytu pre 5 miliónov obyvateľov krajiny a umožnilo by to Slovensku pripojiť sa k digitálne najrozvinutejším ekonomikám Európy.”

Slovensko má podľa tejto štúdie drahú pracovnú silu. Aj napriek tomu, že zamestnanci majú dlhú pracovnú dobu, ich pracovný výkon nie je na takej úrovni ako v iných európskych krajinách. Práve digitalizácia v mnohých odboroch by mohla napomôcť k využitiu digitálneho potenciálu na Slovensku a eliminovania nedostatkov, ktoré ohrozujú náš pracovný trh.

Aj práve preto sa spoločnosť Google na Slovensku rozhodla vzdelávať rôzne znevýhodnené skupiny či ľudí z podnikateľskej oblasti a napomôcť tak tomuto cieľu. Napomáhajú k tomu hlavne vyššie spomenuté projekty Grow with Google a #IamRemarkable. Čo je ich podstatou? Absolvovali ste nejaké alebo sa ešte len chystáte?


PODCAST O TOM, ČO STE DOTERAZ O GOOGLE NETUŠILI, NÁJDETE >TU<


Grow with Google

Nové zručnosti, nové príležitosti. Aj týmto heslom sa riadi  bezplatné vzdelávanie od Google, počas ktorého prechádzajú užívatelia rôznymi online lekciami so záverečným testovaním.

Ponúkajú viacero zameraní v 7 hlavných kategóriách:

  • osobný rozvoj,
  • startupy,
  • developeri,
  • učitelia,
  • neziskové organizácie,
  • kultúrne inštitúcie,
  • YouTube tvorcovia.

Veľkou výhodou je ich prepájanie so „skutočným svetom“. Ak ste učiteľ, ktorý chce oživiť svoje vyučovanie pomocou digitálnych technológií a virtuálne preniesť svojich žiakov na mesiac a zároveň rozbiehať vlastný startup v online prostredí, ste na správnom mieste.

Od roku 2016 bolo vyškolených viac ako 55 000 ľudí v oblasti digitálu, viac ako 5000 z nich si našlo novú prácu alebo sa posunulo vo svojom podnikaní a viac ako 27 000 potvrdilo, že sa cítia sebavedomejšie na trhu práce.

Vy ešte nemáte certifikát z Digitálnej garáže?

Nejeden „ejdž-árista“ hľadá vo vašom životopise certifikát z Digitálnej garáže, ktorá je bezplatná a absolvujete ju aj z pohodlia domova. Okrem nových vedomostí, ktoré čerpáte pomocou textu alebo atraktívnych videolekcií, získate aj platný certifikát, ktorý zamestnávatelia vnímajú ako veľké plus.

 

 

#IamRemarkable. A ty?

V tomto projekte ide o 90 minútový workshop, ktorý vzdeláva v oblasti vlastnej propagácie v kariére a účastníkom poskytne nástroje na vykonávanie a zlepšovanie sa v tejto schopnosti.

Tento workshop sa orientuje hlavne na ženy (ale i na mužov), ktorí sú neistí v oslavovaní vlastných úspechov, príliš skromní, potrebujú budovať sebadôveru, zvýšiť sebavedomie a propagovať seba samého na poli silnej konkurencie.


PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Je 21 rokov na trhu a stále rastie, čo je to?


Google certifikovaný tréner je aj v Content agency

Práve vo vyššie spomenutých projektoch pomáhajú študentskí ambasádori alebo Google certifikovaní tréneri, ktorí získané vedomosti a svoje skills odovzdávajú ďalej. Tieto pozície sú dostupné všetkým, ktorí vedia pracovať SMART (Specific, Measurable, Achievable, Realistic, Time Specific) a dokonale ovládajú svoj time management.

Jedna z 5 žien na Slovensku, ktoré sa pýšia trénerským titulom od Google, je aj Janka Malaga – zakladateľka Content agency. Jej chuť robiť lektorku pod krídlami giganta, akým je Google, bolo prirodzeným pokračovaním jej doterajších aktivít, ktoré sa rozhodla rozšíriť aj na poli Google.

 

Ak aj vy chcete rásť, dovoľte Google, aby vám pomohol. Využite ktorýkoľvek z ich ponúkaných workshopov alebo sa staňte tým, kto odovzdáva svoje vedomosti ďalej. Výber je len na vás.

Radka

Facebook
Twitter
LinkedIn

Prečítajte si aj...